laser genesis

Laser Genesis

Laser Genesis – tak określa się zabiegi fotoodmładzania skóry, wykonywane przy pomocy różnych urządzeń laserowych. Procedury służą głównie redukcji zmarszczek i porów oraz poprawie tekstury skóry. Można się im poddawać niezależnie od pory roku. Co jeszcze trzeba wiedzieć o laserze Genesis?

Co to jest laser Genesis

Laser Genesis to ogólna nazwa zabiegów regenerujących i odmładzające skórę, przeprowadzanych przy pomocy urządzeń laserowych różnych marek. W procedurach Genesis wykorzystuje się lasery neodymowo-yagowe Nd-YAG o długości fali 1064 nm i stosunkowo krótkim czasie trwania impulsu. Zabiegi są nieinwazyjne. Zaleca się je pacjentom, których problemem jest wiotka skóra, zmarszczki czy rozszerzone pory.

Jak działa laser Genesis

Zabiegi typu Genesis polegają na termicznej stymulacji produkcji nowego kolagenu (związku odpowiedzialnego m.in. za jędrność i wytrzymałość skóry, którego ilość w organizmie zmniejsza się z wiekiem).

Do efektów procedur Genesis zaliczane są:

  • odmłodzenie;
  • rewitalizacja;
  • poprawa kondycji skóry.

Czym wyróżnia się zabieg Genesis

Procedury typu Genesis umożliwiają walkę z oznakami starzenia, bez użycia skalpela. Wykonywane przez doświadczonego lekarza, są wysoce efektywne, krótkie i niemal bezbolesne.

By poprawić wygodę pacjentów i zminimalizować ryzyko powikłań, producenci wyposażają lasery w coraz nowsze, niekiedy innowacyjne, systemy chłodzenia.

Dzięki temu zabiegi Genesis, w których stosuje się nowoczesne lasery, przebiegają komfortowo, są bezpieczne i umożliwiają bardzo szybki powrót do zdrowia.

Kiedy na laser Genesis

Zabiegi typu Genesis, w odróżnieniu od innych procedur laserowych, które są zalecane tylko jesienią i zimą, można przeprowadzać cały rok. Niektóre lasery stosuje się również na opalonej skórze.

Procedury Genesis nie uszkadzają naskórka i nie wymagają dłuższej rekonwalescencji. Dzięki temu sprawdzają się przed ważnymi okazjami, kiedy szybko chcemy poprawić swój wygląd.

 

zabieg Genesis

Wskazania do procedury Genesis

Wskazania do zabiegów typu Genesis to:

  • stymulacja produkcji kolagenu;
  • wyrównywanie kolorytu skóry;
  • poprawa tekstury skóry;
  • redukcja porów;
  • redukcja zmarszczek.

Na co pomaga laser Genesis

Procedury typu Genesis wykonuje się w obrębie twarzy, szyi czy dekoltu (np. w przypadku pionowych zmarszczek, zwanych śpiochami).

Ten rodzaj zabiegu można również zastosować jako element oddziaływań służących ujędrnieniu luźnej skóry brzucha po ciąży lub po znacznej redukcji wagi.

Laser Genesis jest też z powodzeniem wykorzystywany na innych obszarach skóry ciała, które wykazują objawy starzenia.

Rezultaty zabiegu Genesis

Efekty procedur Genesis są natychmiastowe. Zabiegi zmniejszają pory i zmarszczki. Ponadto zagęszczają i ujędrniają skórę. Poprawiają też jej teksturę i wyrównują koloryt.

Zabieg typu Genesis nie wyłącza z codziennego funkcjonowania. Po procedurze można od razu powrócić do zwyczajowych aktywności.

Na ogół, dla wzmocnienia efektów, rekomenduje się powtarzanie zabiegu.

Przeciwwskazania do procedury Genesis

Procedur typu Genesis nie wykonuje się u ciężarnych pacjentek. Przeciwwskazaniem do zabiegu są także infekcje miejscowe (w obszarze objętym procedurą) oraz uogólnione. Lasera Genesis nie stosuje się też w przypadku chorób skóry (bielactwo, łuszczyca) oraz u osób, które zażywają leki lub zioła o właściwościach fotouczulających.

Zabieg Genesis i nie tylko

Lasery umożliwiające wykonywanie zabiegów typu Genesis mogą niekiedy pracować także w innych trybach. Dzięki temu są wykorzystywane nie tylko do fotoodmładzania skóry.

Przy pomocy części urządzeń przeprowadza się również procedury, takie jak np.:

  • zamykanie naczyń na twarzy czy nogach;
  • redukcja rumienia;
  • leczenie trądziku różowatego;
  • usuwanie naczyniaków płaskich;
  • usuwanie zmian pigmentowych skóry i naskórka;
  • epilacja niechcianego owłosienia.

Z użyciem niektórych systemów laserowych można leczyć zróżnicowane problemy w ciągu jednej sesji i bez zmiany urządzenia.

Laser Genesis (zarówno w obrębie twarzy, jak i ciała) jest stosowany także w połączeniu z innymi zabiegami medycyny estetycznej.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *